کشاورزی بهترین ظرفیت شغلی در خرمشهر است/ضرورت سرعت در تأسیس پست جدید برق۹۸/۳/۲۴

به گزارش پایگاه رسمی دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر:

کشاورزی بهترین ظرفیت شغلی در خرمشهر است/ضرورت سرعت در تأسیس پست جدید برق

کشاورزی بهترین ظرفیت شغلی در خرمشهر است/ضرورت سرعت در تأسیس پست جدید برقحجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرمشهر، با اشاره به اهمیت و ارزش تقوای الهی، اظهار کرد: نماز جمعه به دنبال این است که مسلمان و مومن را به مرحله تقوا برساند و این رسالت اصلی نماز جمعه است.

وی افزود: به تعبیر امام رضا(ع) تقوا بالاتر از اسلام و ایمان است و نمازهای جمعه به دنبال این هستند که فرد و همچنین جامعه را به درجه تقوا برسانند.

امام جمعه خرمشهر گفت: انسان متقی اعمال صالح و پاک خود را همراه با سهولت و لذت انجام می‌دهد و در مقابل طغیان شهوات و غضب‌ها قادر است که خود را کنترل و نگه دارد.

عادلپور در خطبه دوم به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن اشاره و اظهار کرد: نخست‌ وزیر ژاپن فرستاده و پیام‌آور آمریکا بود، سخنان رهبری در این دیدار تاریخی و مقتدرانه بود، عزت و اقتدار و شکوه ملت ایران را به جهانیان رساند، محبوبیت ملت را افزایش داد و هم آمریکا را رسوا و افشا کرد.

وی افزود: هدف آمریکا نابودی جمهوری اسلامی ایران است، اما اکنون به دنبال ایجاد خطای محاسباتی و تردید در اراده مسؤولان و ابهام در افکار عمومی است و در این راه از ابزارهای مختلف چون تهدید، نفوذ، تحریم، تطمیع، فریبکاری رسانه‌ای استفاده می‌کنند اما پاسخ هوشمندانه و مقتدرانه آمریکا را دچار بحران کرد.

امام جمعه خرمشهر گفت: مقصود مذاکره از طرف آمریکا تسلیم ملت ما است، آنها به دنبال حل مشکلات نیست چرا که تجربه این را نشان داده است و برای همین ایران را تحت فشار قرار می‌دهند.

وی افزود: پیام سخنان مقام معظم رهبری پیام مقاومت است، جمهوری اسلامی و ملت سرافراز در مقابل هرگونه فشار، فریب با تمام جدیت و نیرو ایستادگی و مقاومت خواهد کرد.

عادلپور عنوان کرد: ملت ایران در آمریکا هیچگونه صداقت نمی‌بیند چرا که دولتمردان آن فریبکار هستند و ارزش هیچ پیام و مذاکره را ندارند، این پیغام‌ها از سوی آمریکا نشان‌دهنده شکست آنها است.

وی با اشاره به سالروز تاسیس جهاد کشاورزی، عنوان کرد: وضعیت کشاورزی در خرمشهر با وجود سیل مناسب است، ما امسال در خرید گندم رشد ۱۰ درصدی و در خرید گلزار رشد ۶۰ درصدی داشتیم و هزار هکتار نیز به زیر کشت رفته که خبر خوبی برای شهرستان است.

عادلپور افزود: بزرگترین فرصت، استعداد و ظرفیت شغلی در خرمشهر کشاورزی است، مسؤولان باید برای به کارگیری این ظرفیت ورود جدی کنند، در پی این ظرفیت ۵ هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و ۳ هزار فرصت شغلی به صورت غیرمستقیم ایجاد شده است.

وی افزود: خسارت‌های خشکسالی سال ۹۷ به کشاورزان خرمشهری پرداخت نشده است، این خسارت سنگین بود و دولت باید به سرعت این خسارت‌ها را جبران کند، استاندار خوزستان، فرماندار خرمشهر و نماینده خرمشهر این مسئله را پیگیری کنند.

امام جمعه خرمشهر در رابطه با بحث امنیت در خرمشهر، گفت: با توجه به پیگیری‌ها و جلسات مکرر مسؤولان امنیتی و انتظامی سرقت‌ها کاهش یافته اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم و البته به وضع موجود راضی نیستیم، باید نیروی انتظامی به کمک نیروهای بسیج عملیات گشت‌زنی را به صورت حلقه‌های کوچک و محدودتر پیگیری کنند.

وی افزود: نصب دوربین‌های در سطح شهر امکان سرقت به ویژه سرقت کابل‌های برق را کاهش می‌دهد، رئیس سازمان منطقه آزاد اروند وعده داده که تا پایان سال ۹۸ تعدادی دوربین تهیه کند، راه‌کار بعدی برای کاهش دزدی کابل برق، کنترل خرید ضایعات در سطح استان و شهرستان است.

عادلپور اظهار کرد: برای وضعیت نوسان برق سفارش ما صرفه‌جویی است، ادارات موظف هستند پس از پایان کاری خاموشی کامل داشته باشد و باید بر این امر نظارت شود، نوسانات برقی بعضا مربوط به مصرف بالا است.

امام جمعه خرمشهر گفت: سازمان منطقه آزاد اروند زمینی را به اداره برق واگذار کرده است تا پست جدیدی ایجاد شود، شخص وزیر، استاندار و مابقی مسؤولان این امر را در اسرع وقت دنبال کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط :

امام جمعه خرمشهر با اشاره به شرکت تاسیسات دریایی گفت: اجازه ندهید که صد ها خانواده از کار و نان بیفتند

حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: امام حسین(ع) حجت حقیقی است، به این معنا که ایشان وسیله و نماد اثبات حق هستند. وی افزود: حضرت سیدالشهدا(ع) باب نجات امت هستند، با تمسک به ایشان از هر چه جهل و سرگردانی و رجس و حیوانیت، نجات پیدا خواهیم کرد. امام جمعه خرمشهر گفت: یقینا و بدون هیچ شکی، نام، صدا و فریاد امام حسین(ع) در ... مطلب کامل

امام جمعه خرمشهر با اشاره به شرکت تاسیسات دریایی گفت: اجازه ندهید که صد ها خانواده از کار و نان بیفتند

  با تکیه بر آرمان‌های امام حسین(ع) به تمام قله‌های مادی و معنوی می‌رسیم/نباید هیچ دانش‌آموزی خرمشهری به دلیل فقر از تحصیل بازبماند حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور، امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به فرا رسیدن ماه حزن و اندوه محرم، اظهار کرد: به تعبیر امام راحل(ره) ما هر آن چه را که داریم از محرم و صفر است، مهمترین داشته ما از این ماه، هدایت و عزت است. ... مطلب کامل

امام جمعه خرمشهر با اشاره به شرکت تاسیسات دریایی گفت: اجازه ندهید که صد ها خانواده از کار و نان بیفتند

امام جمعه خرمشهر با اشاره به شرکت تاسیسات دریایی گفت: اجازه ندهید که صد ها خانواده از کار و نان بیفتند. مطلب کامل

امام جمعه خرمشهر با اشاره به شرکت تاسیسات دریایی گفت: اجازه ندهید که صد ها خانواده از کار و نان بیفتند

  دولت سریعا قیر رایگان را تحویل شهرداری خرمشهر دهد/رئیس جمهور اجازه ندهد ظرفیت عظیم تاسیسات دریایی خرمشهر از بین برود حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور، امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: به مناسبت آغاز هفته دولت، رهبر معظم انقلاب با ریاست جمهوری و اعضاء هیأت دولت دیداری داشته و بیاناتی را در دو محور اقتصاد و فرهنگ ایراد کردند. وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، عنوان کرد: تولید داخلی ... مطلب کامل

امام جمعه خرمشهر با اشاره به شرکت تاسیسات دریایی گفت: اجازه ندهید که صد ها خانواده از کار و نان بیفتند

  مقاومت فعال باعث رفع توقیف نفتکش ایرانی شد/ مردم یمن پیروز نهایی هستند حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، با اشاره به اهمیت روز غدیر، اظهار کرد: روایت روز غدیر و امامت امام علی(ع) روایت متواتر و غیرقابل خدشه است که شیعه و سنی به آن معتقد هستند. وی با تاکید بر اینکه معرفی امام علی به عنوان جانشین پیامبر حاوی اهدافی بود، عنوان کرد: معرفی امام ... مطلب کامل

امام جمعه خرمشهر با اشاره به شرکت تاسیسات دریایی گفت: اجازه ندهید که صد ها خانواده از کار و نان بیفتند

  دولت به صنایع کوچک موجود در خرمشهر نگاه ویژه‌ای داشته باشد/ناامیدی سم است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور، امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به شهادت امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: باقر لقب امام محمد بن علی(ع) است، بنا به فرموده پیامبر اکرم(ص) این لقب در تورات یکی از کتاب‌های آسمانی آمده است پس این لقب امام، لقب الهی است. وی افزود: باقر به معنای شکافنده علم است، البته همه ائمه ... مطلب کامل

امام جمعه خرمشهر با اشاره به شرکت تاسیسات دریایی گفت: اجازه ندهید که صد ها خانواده از کار و نان بیفتند

  امام جواد(ع) الگوی ملت ایران است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور، امام جمعه خرمشهر در خطبه اول این هفته نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: امروز مصادف با سالروز شهادت امام جواد(ع) است، اما متاسفانه ایشان در نزد شیعیان آنگونه که باید و شاید، شناخته شده نیستند. وی افزود: سن کم امام جواد(ع)، دوران طاقت‌فرسا و محدودکننده ایشان و نرسیدن کامل معارف ایشان به شیعیان توسط نویسندگان و قدما سه علت این شناخت کم ... مطلب کامل

امام جمعه خرمشهر با اشاره به شرکت تاسیسات دریایی گفت: اجازه ندهید که صد ها خانواده از کار و نان بیفتند

  نماز جمعه فریضه‌ای موثر و تحول‌آفرین است/ با تمام توان از نیروهای جوانِ مومنِ انقلابی حمایت می‌کنم حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه، با اشاره به روز ۵ مرداد و سالروز اقامه نخستین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی، اظهار کرد: بر اساس روایات مختلف و متعدد، خداوند متعال مومنان را به واسطه نماز جمعه گرامی داشته است. وی عنوان کرد: بر اساس روایت خداوند متعال نماز جمعه ... مطلب کامل

نماز جمعه از برکات انقلاب اسلامی است/بنده با تمام وجود از گفتمان مطالبه‌گری طبق قانون حمایت می‌کنم

  نماز جمعه از برکات انقلاب اسلامی است/بنده با تمام وجود از گفتمان مطالبه‌گری طبق قانون حمایت می‌کنم حجت‌الاسلام عادلپور روز گذشته در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات در خرمشهر، اظهار کرد: اصحاب رسانه و مطبوعات از نخبگان و صاحب نظران به حساب می‌آیند و باید در خرمشهر ارتباط تنگاتنگی میان صاحب‌نظران و شخصیت‌ها تصمیم گیرنده باشد چرا که ... مطلب کامل

🔺منطقه آزاد اروند نسبت به مسیر جدید تردد زائران با دقت بیشتری اقدام کند

  منطقه آزاد اروند نسبت به مسیر جدید تردد زائران با دقت بیشتری اقدام کند حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در نشست ستاد اربعین که در محل سالن شهید دورقی فرمانداری ویژه خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: ما باید هر فعالیت و اقدامی را در وقت مقرر و مناسب خود انجام دهیم تا با مشکلی برخورد نکنیم. وی افزود: در بحث اربعین نیز باید این مسئله را مورد توجه قرار دهیم، خوشبختانه ما ... مطلب کامل

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه رسمی دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر

واحد رسانه دفتر امام جمعه

لیست انتشار واتس آپ : 09302520796

شماره تماس دفتر : 23232 535 061

تمام حقوق این سایت برای © 2019 دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر. محفوظ است.