کشاورزی بهترین ظرفیت شغلی در خرمشهر است/ضرورت سرعت در تأسیس پست جدید برق۹۸/۳/۲۴

به گزارش پایگاه رسمی دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر:

کشاورزی بهترین ظرفیت شغلی در خرمشهر است/ضرورت سرعت در تأسیس پست جدید برق

کشاورزی بهترین ظرفیت شغلی در خرمشهر است/ضرورت سرعت در تأسیس پست جدید برقحجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرمشهر، با اشاره به اهمیت و ارزش تقوای الهی، اظهار کرد: نماز جمعه به دنبال این است که مسلمان و مومن را به مرحله تقوا برساند و این رسالت اصلی نماز جمعه است.

وی افزود: به تعبیر امام رضا(ع) تقوا بالاتر از اسلام و ایمان است و نمازهای جمعه به دنبال این هستند که فرد و همچنین جامعه را به درجه تقوا برسانند.

امام جمعه خرمشهر گفت: انسان متقی اعمال صالح و پاک خود را همراه با سهولت و لذت انجام می‌دهد و در مقابل طغیان شهوات و غضب‌ها قادر است که خود را کنترل و نگه دارد.

عادلپور در خطبه دوم به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با نخست وزیر ژاپن اشاره و اظهار کرد: نخست‌ وزیر ژاپن فرستاده و پیام‌آور آمریکا بود، سخنان رهبری در این دیدار تاریخی و مقتدرانه بود، عزت و اقتدار و شکوه ملت ایران را به جهانیان رساند، محبوبیت ملت را افزایش داد و هم آمریکا را رسوا و افشا کرد.

وی افزود: هدف آمریکا نابودی جمهوری اسلامی ایران است، اما اکنون به دنبال ایجاد خطای محاسباتی و تردید در اراده مسؤولان و ابهام در افکار عمومی است و در این راه از ابزارهای مختلف چون تهدید، نفوذ، تحریم، تطمیع، فریبکاری رسانه‌ای استفاده می‌کنند اما پاسخ هوشمندانه و مقتدرانه آمریکا را دچار بحران کرد.

امام جمعه خرمشهر گفت: مقصود مذاکره از طرف آمریکا تسلیم ملت ما است، آنها به دنبال حل مشکلات نیست چرا که تجربه این را نشان داده است و برای همین ایران را تحت فشار قرار می‌دهند.

وی افزود: پیام سخنان مقام معظم رهبری پیام مقاومت است، جمهوری اسلامی و ملت سرافراز در مقابل هرگونه فشار، فریب با تمام جدیت و نیرو ایستادگی و مقاومت خواهد کرد.

عادلپور عنوان کرد: ملت ایران در آمریکا هیچگونه صداقت نمی‌بیند چرا که دولتمردان آن فریبکار هستند و ارزش هیچ پیام و مذاکره را ندارند، این پیغام‌ها از سوی آمریکا نشان‌دهنده شکست آنها است.

وی با اشاره به سالروز تاسیس جهاد کشاورزی، عنوان کرد: وضعیت کشاورزی در خرمشهر با وجود سیل مناسب است، ما امسال در خرید گندم رشد ۱۰ درصدی و در خرید گلزار رشد ۶۰ درصدی داشتیم و هزار هکتار نیز به زیر کشت رفته که خبر خوبی برای شهرستان است.

عادلپور افزود: بزرگترین فرصت، استعداد و ظرفیت شغلی در خرمشهر کشاورزی است، مسؤولان باید برای به کارگیری این ظرفیت ورود جدی کنند، در پی این ظرفیت ۵ هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و ۳ هزار فرصت شغلی به صورت غیرمستقیم ایجاد شده است.

وی افزود: خسارت‌های خشکسالی سال ۹۷ به کشاورزان خرمشهری پرداخت نشده است، این خسارت سنگین بود و دولت باید به سرعت این خسارت‌ها را جبران کند، استاندار خوزستان، فرماندار خرمشهر و نماینده خرمشهر این مسئله را پیگیری کنند.

امام جمعه خرمشهر در رابطه با بحث امنیت در خرمشهر، گفت: با توجه به پیگیری‌ها و جلسات مکرر مسؤولان امنیتی و انتظامی سرقت‌ها کاهش یافته اما تا نقطه مطلوب فاصله داریم و البته به وضع موجود راضی نیستیم، باید نیروی انتظامی به کمک نیروهای بسیج عملیات گشت‌زنی را به صورت حلقه‌های کوچک و محدودتر پیگیری کنند.

وی افزود: نصب دوربین‌های در سطح شهر امکان سرقت به ویژه سرقت کابل‌های برق را کاهش می‌دهد، رئیس سازمان منطقه آزاد اروند وعده داده که تا پایان سال ۹۸ تعدادی دوربین تهیه کند، راه‌کار بعدی برای کاهش دزدی کابل برق، کنترل خرید ضایعات در سطح استان و شهرستان است.

عادلپور اظهار کرد: برای وضعیت نوسان برق سفارش ما صرفه‌جویی است، ادارات موظف هستند پس از پایان کاری خاموشی کامل داشته باشد و باید بر این امر نظارت شود، نوسانات برقی بعضا مربوط به مصرف بالا است.

امام جمعه خرمشهر گفت: سازمان منطقه آزاد اروند زمینی را به اداره برق واگذار کرده است تا پست جدیدی ایجاد شود، شخص وزیر، استاندار و مابقی مسؤولان این امر را در اسرع وقت دنبال کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط :

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

ویدیو کلیپ ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند   مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

🚨 استاندار خوزستان برای خرمشهر فرماندار جهادی و انقلابی انتخاب کند/شورای شهر در انتخاب شهردار به مسائل سیاسی توجه نکنند*/ *همه مسؤولان سابق و کنونی باید پاسخگوی اقدامات در رابطه با زیرساخت‌ها شهر باشند و مدعی العموم نیز باید وارد میدان شود.* خطبه های نماز جمعه ۹۸/۸/۱۰ . 🚨امام جمعه خرمشهر با اشاره به معارفه فرماندار سابق خرمشهر به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، عنوان کرد: بنده از زحمات فرماندار سابق خرمشهر ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  مسؤولان با شفافیت اقدام کنند/طبق شرع و قانون دانستن حق مردم است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با بیان تسلیت شهادت پیامبر اکرم(ص)، امام حسن(ع) و امام رضا(ع)، دین اسلام را آزادگی دانست و اظهار کرد: آزادگی حقیقی در وابستگی کامل به خداوند متعال و رهایی از حیوانیت است. وی عنوان کرد: باید در هر عصر و در هر زمان یاری‌کننده پیامبر اکرم(ص) باشیم، یاری ایشان به ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  امام جمعه خرمشهر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان توصیه هایی به مسئولان کشور نسبت به نخبگان داشتند الحمد الله وضعیت علمی و پرورش نخبگان و نخبه پروری ما بسیار وضعیت مطلوبی البته به تعبیر مقام معظم رهبری قانع نیستیم. حجت الاسلام محمدجواد عادل پور با بیان اینکه ما نباید متوقف شویم و هدف ما تمدن اسلامی است، گفت: هدف ما عبور کردن از مرز علم است و مرزی ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

۲ اتلاف سگ‌های ولگرد مطالبه به حق مردم خرمشهر است/اختلاف میان اعضا شورای شهر ناشی از تفاوت فهم قانون است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به حماسه اربعین حسینی، اظهار کرد: شکوه امروز اربعین حسینی و تردد آسان و روان زائران را مدیون شهدا هستیم، زائران در هنگام زیارت به یاد شهدای دفاع از حرم باشند، شهدایی که مهمترین هسته وجودی خود را فدا کردند. وی ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  دستگاه‌های نظارتی به مسائل پیش آمده میان نماینده و شهردار ورود جدی و قاطعانه کند/مسؤولان محلی بدانند که باید یک روزی برای صحبت و اقدامات خود پاسخگو باشیم حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور، امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به ضرورت مبارزه با مفاسد، اظهار کرد: دولت و مجلس باید منافذ و بسترهای فساد را با لوایح، طرح‌ها و نظارت کنترل کنند، این دو قوه باید در راه مبارزه با ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  متاسفانه کشور گرفتار بی‌عدالتی آموزشی است/باید بر کرایه‌ها در ایام اربعین نظارت ویژه‌ای شود حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به اهمیت بلند نعمت عقل، اظهار کرد: بر اساس کلام امیرالمؤمنین(ع) انسان‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند، دسته‌ اول عالمان ربانی هستند که در مسیر الهی قدم برمی‌دارند، دسته دوم کسانی هستند که از غفلت‌ها عبور می‌کنند و در مسیر نجات هستند. وی ادامه داد: گروه ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

شورای شهر خرمشهر استقلال خود را در مقابل سهم‌خواهی دیگران حفظ کند/سیاسی‌بازی مانع حرکت و پیشرفت است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: قیام حسینی(ع) با شهید شدن امام حسین(ع) پایان نیافت، بلکه حضرت زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) با خطبه‌های آتشین و کوبنده و با افشاگری و استقامت این قیام را ادامه دادند. وی افزود: نتیجه انقلاب حسینی با مجاهدت امام سجاد(ع) و حضرت ... مطلب کامل

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر غرفه های پاسخگویی هر ساله به همت دفتر امام جمعه در ماه محرم اجرا میشود.  ج مطلب کامل

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر

حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: امام حسین(ع) حجت حقیقی است، به این معنا که ایشان وسیله و نماد اثبات حق هستند. وی افزود: حضرت سیدالشهدا(ع) باب نجات امت هستند، با تمسک به ایشان از هر چه جهل و سرگردانی و رجس و حیوانیت، نجات پیدا خواهیم کرد. امام جمعه خرمشهر گفت: یقینا و بدون هیچ شکی، نام، صدا و فریاد امام حسین(ع) در ... مطلب کامل

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه رسمی دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر

واحد رسانه دفتر امام جمعه

لیست انتشار واتس آپ : 09302520796

شماره تماس دفتر : 23232 535 061

تمام حقوق این سایت برای © 2020 دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر. محفوظ است.