با تکیه بر آرمان‌های امام حسین(ع) به تمام قله‌های مادی و معنوی می‌رسیم/نباید هیچ دانش‌آموزی خرمشهری به دلیل فقر از تحصیل بازبماند۹۸/۶/۸

به گزارش پایگاه رسمی دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر:

 

با تکیه بر آرمان‌های امام حسین(ع) به تمام قله‌های مادی و معنوی می‌رسیم/نباید
هیچ دانش‌آموزی خرمشهری به دلیل فقر از تحصیل بازبماند
حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور، امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان با اشاره به فرا رسیدن ماه حزن و اندوه محرم، اظهار کرد: به تعبیر امام راحل(ره) ما هر آن چه را که داریم از محرم و صفر است، مهمترین داشته ما از این ماه، هدایت و عزت است. داشته‌ای که چیزی از آن بالاتر نیست و لذا انسان زمانی که در دایره ذلت قرار بگیرد، دیگر در دایره انسانیت نخواهد بود.

وی عنوان کرد: امام حسین(ع) هم عزت و کرامت و هم راه رسیدن به این دو را به ما آموختند و روح حماسه، ایثار و حرکت و اقدام مجاهدانه را در روح انسان دمیدند و اگر امروز ما از هویتی برخوردار هستیم این هویت به برکت حضرت سیدالشهدا(ع) است.

امام جمعه خرمشهر گفت: اگر به اهداف سیدالشهدا(ع) تکیه کنیم، یقینا به قله‌های مادی و معنوی خواهیم رسید، هدف امام حسین(ع) اصلاح امور، امر به معروف و نهی از منکر است.

عادلپور با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر شعار نیست، بلکه یک وظیفه دینی و شرعی است و مجموعه افراد و مسؤولان و حاکمیت موظف به عمل به آن هستند.

وی ادامه داد: با امر به معروف و نهی از منکر می‌توان ظلم، فساد و تباهی را دفع و رفع کرد به استناد روایات با عمل به این دو فریضه شهرها و روستاها آباد خواهند شد.

امام جمعه خرمشهر گفت: امر به معروف و نهی از منکر فلسفه مجالس امام حسین(ع) است چرا که دین چیزی جز این دو فریضه نیست. باید هیئات مذهبی و حسینیه‌ها و مساجد با تکیه بر اهداف امام حسین(ع) مجالس عزاداری و سوگواری را به بهترین شکل و با شکوه تمام برگزار کنند.

وی تصریح کرد: تمام مسؤولان موظف هستند که برای باشکوه برگزار کردن مراسم آل‌الله(ص) زمینه‌سازی کنند و بنده پیشنهاد میکنم با توجه به بالا رفتن قیمت‌ها، یک بسته حمایتی ارزاق و نذورات تعریف و به دست هیئات و مواکب برسد.

عادلپور همچنین خطاب به هیئات مذهبی و تکایا و موکب‌داران و صاحبان مجلس، گفت: توصیه من این است که مراقب حقوق مردم باشید و نسبت به این امر مهم حساسانه اقدام کنید، همچنین نسبت به عدم اسراف و تبذیر دقت لازم را داشته باشید.

امام جمعه خرمشهر با تاکید بر اینکه امام راحل و همچنین مقام معظم رهبری بارها و بارها نسبت به لزوم قدرشناسی مسؤولان از فرصت خدمت به مردم سخن گفته‌اند، بیان کرد: مسؤولان باید از فرصت خدمت به مردم نهایت استفاده را ببرند و اساسا فلسفه وجود انقلاب اسلامی، خدمت بی منت به مردم است.

وی ادامه داد: مسؤولان علاوه بر اینکه باید خدمت کنند، همچنین باید مسیر خدمت را هموار کنند، یکی از عوامل هموارسازی خدمت، تعامل است، سه قوه باید با همدلی و تعامل اعتماد مردم را جلب و دغدغه‌های آنها را بشوند و در مسیر حل و رفع آن قدم بردارند.

عادلپور تصریح کرد: البته مقصود از تعامل، حمایت مطلق نیست بلکه حمایت انتقاد گونه است، به این معنا که اقدامات مثبت را تایید و در مقابل کم‌کاری و غفلت انتقاد و تذکر داده شود.

امام جمعه خرمشهر گفت: دومین عامل هموارسازی خدمت، وحدت و انسجام است، سومین عامل نیز مسوولیت پذیری است به این معنا که کسی از مسوولیت خود شانه خالی نکند و نسبت به حقوق و منافع مردم، بیت‌المال و منابع، اولویت و اهمیت‌های کشور و ظلم، تبعیض و فساد حساسیت باشد.

وی با اشاره به اهمیت مبارزه با فساد، تصریح کرد: مسوولین نسبت به دستگاه‌های مربوطه خود در امر فساد باید حساس باشند و نخستین افرادی باشند که در امر فساد با زیردستان متخلف خود برخورد کنند، همچنین در امر فساد نباید سیاسی کاری و جناحی رفتار کرد.

امام جمعه خرمشهر با اشاره به کلنگ زنی و افتتاح چندین پروژه در خرمشهر به مناسبت هفته دولت، گفت: از همه کسانی که در این افتتاح و کلنگ‌زنی‌ها نقش ایفا کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم و امیدواریم این افتتاح‌ها مبارک و کلنگ زنی ها به وقت مقرر خود به سرانجام برسد، البته توقع ما بیش از این است و برای خدمت به مردم باید یک عزم ملی ایجاد شود.

وی همچنین با اشاره به تقلا کردن آمریکا برای مذاکره و گفت و گو با ایران، اظهار کرد: آمریکا با این ترفند به دنبال این است که چهره آلوده و شکست‌های مکرر خود را تطهیر و جبران کند و از طرفی دیگر به دنبال شکست اقتدار و ابهت ملت ایران است، مسوولان باید مراقب باشند که فریب نخورند، ملت ما اعلام می‌کند که تا زمانی که آمریکا توبه صریح نکرده هیچ یک از مسؤولان ما اجازه کمترین ملاقات با آنها را ندارند.

وی با اشاره به روز بانکداری اسلامی، عنوان کرد: بانکداری در جمهوری اسلامی ایران دارای اشکالاتی است، امیدواریم که مسؤولان نسبت به این امر و همچنین لوایح بانکداری اسلامی توجه جدی و سرعت عمل داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به جشن عاطفه‌ها از تمام خیرین خواست که به دانش‌آموزان بی بضاعت کمک کنند و گفت: باید تلاش شود که در خرمشهر هیچ دانش‌آموزی به دلیل فقر از تحصیل بازبماند.

امام جمعه خرمشهر در پایان از تلاش ستاد غدیر در خرمشهر و همه دستگاه‌ها و دست اندرکاران و خدمت‌رسانان تقدیر و تشکر کرد.

مطالب مرتبط :

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

ویدیو کلیپ ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند   مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

🚨 استاندار خوزستان برای خرمشهر فرماندار جهادی و انقلابی انتخاب کند/شورای شهر در انتخاب شهردار به مسائل سیاسی توجه نکنند*/ *همه مسؤولان سابق و کنونی باید پاسخگوی اقدامات در رابطه با زیرساخت‌ها شهر باشند و مدعی العموم نیز باید وارد میدان شود.* خطبه های نماز جمعه ۹۸/۸/۱۰ . 🚨امام جمعه خرمشهر با اشاره به معارفه فرماندار سابق خرمشهر به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، عنوان کرد: بنده از زحمات فرماندار سابق خرمشهر ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  مسؤولان با شفافیت اقدام کنند/طبق شرع و قانون دانستن حق مردم است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با بیان تسلیت شهادت پیامبر اکرم(ص)، امام حسن(ع) و امام رضا(ع)، دین اسلام را آزادگی دانست و اظهار کرد: آزادگی حقیقی در وابستگی کامل به خداوند متعال و رهایی از حیوانیت است. وی عنوان کرد: باید در هر عصر و در هر زمان یاری‌کننده پیامبر اکرم(ص) باشیم، یاری ایشان به ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  امام جمعه خرمشهر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان توصیه هایی به مسئولان کشور نسبت به نخبگان داشتند الحمد الله وضعیت علمی و پرورش نخبگان و نخبه پروری ما بسیار وضعیت مطلوبی البته به تعبیر مقام معظم رهبری قانع نیستیم. حجت الاسلام محمدجواد عادل پور با بیان اینکه ما نباید متوقف شویم و هدف ما تمدن اسلامی است، گفت: هدف ما عبور کردن از مرز علم است و مرزی ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

۲ اتلاف سگ‌های ولگرد مطالبه به حق مردم خرمشهر است/اختلاف میان اعضا شورای شهر ناشی از تفاوت فهم قانون است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به حماسه اربعین حسینی، اظهار کرد: شکوه امروز اربعین حسینی و تردد آسان و روان زائران را مدیون شهدا هستیم، زائران در هنگام زیارت به یاد شهدای دفاع از حرم باشند، شهدایی که مهمترین هسته وجودی خود را فدا کردند. وی ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  دستگاه‌های نظارتی به مسائل پیش آمده میان نماینده و شهردار ورود جدی و قاطعانه کند/مسؤولان محلی بدانند که باید یک روزی برای صحبت و اقدامات خود پاسخگو باشیم حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور، امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به ضرورت مبارزه با مفاسد، اظهار کرد: دولت و مجلس باید منافذ و بسترهای فساد را با لوایح، طرح‌ها و نظارت کنترل کنند، این دو قوه باید در راه مبارزه با ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  متاسفانه کشور گرفتار بی‌عدالتی آموزشی است/باید بر کرایه‌ها در ایام اربعین نظارت ویژه‌ای شود حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به اهمیت بلند نعمت عقل، اظهار کرد: بر اساس کلام امیرالمؤمنین(ع) انسان‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند، دسته‌ اول عالمان ربانی هستند که در مسیر الهی قدم برمی‌دارند، دسته دوم کسانی هستند که از غفلت‌ها عبور می‌کنند و در مسیر نجات هستند. وی ادامه داد: گروه ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

شورای شهر خرمشهر استقلال خود را در مقابل سهم‌خواهی دیگران حفظ کند/سیاسی‌بازی مانع حرکت و پیشرفت است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: قیام حسینی(ع) با شهید شدن امام حسین(ع) پایان نیافت، بلکه حضرت زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) با خطبه‌های آتشین و کوبنده و با افشاگری و استقامت این قیام را ادامه دادند. وی افزود: نتیجه انقلاب حسینی با مجاهدت امام سجاد(ع) و حضرت ... مطلب کامل

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر غرفه های پاسخگویی هر ساله به همت دفتر امام جمعه در ماه محرم اجرا میشود.  ج مطلب کامل

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر

حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: امام حسین(ع) حجت حقیقی است، به این معنا که ایشان وسیله و نماد اثبات حق هستند. وی افزود: حضرت سیدالشهدا(ع) باب نجات امت هستند، با تمسک به ایشان از هر چه جهل و سرگردانی و رجس و حیوانیت، نجات پیدا خواهیم کرد. امام جمعه خرمشهر گفت: یقینا و بدون هیچ شکی، نام، صدا و فریاد امام حسین(ع) در ... مطلب کامل

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه رسمی دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر

واحد رسانه دفتر امام جمعه

لیست انتشار واتس آپ : 09302520796

شماره تماس دفتر : 23232 535 061

تمام حقوق این سایت برای © 2020 دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر. محفوظ است.