شورای شهر خرمشهر استقلال خود را در مقابل سهم‌خواهی دیگران حفظ کند/سیاسی‌بازی مانع حرکت و پیشرفت است۹۸/۶/۲۲

به گزارش پایگاه رسمی دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر:

شورای شهر خرمشهر استقلال خود را در مقابل سهم‌خواهی دیگران حفظ کند/سیاسی‌بازی مانع حرکت و پیشرفت است
حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: قیام حسینی(ع) با شهید شدن امام حسین(ع) پایان نیافت، بلکه حضرت زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) با خطبه‌های آتشین و کوبنده و با افشاگری و استقامت این قیام را ادامه دادند.

وی افزود: نتیجه انقلاب حسینی با مجاهدت امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س)، پیچیده شدن طومار بنی امیه و به لرزه درآمدن اساس ظلم و جور بود که امیدواریم به برکت این قیام و انقلاب حسینی، طومار ظلم در تمام جهان برچیده شود.

امام جمعه خرمشهر با تاکید بر اینکه حضرت زینب(س) با مجاهدت‌های خود دو درس اساسی را به شیعیان آموختند، گفت: ولایتمداری درس اول ایشان بود، حضرت زینب(س) لحظه‌ای از امام خود غافل نشدند و تمام زندگی خود را وقف مولای خود کردند و با تمام وجود آماده جانفشانی بودند.

وی ادامه داد: مسوولیت‌پذیری درس دوم حضرت زینب(س) بود، امام حسین(ع) دو مسوولیت سرپرستی کاروان اسرا و امر روشنگری و افشاگری را بر عهده ایشان گذاشته بودند که حضرت زینب(س) به خوبی در این دو مسوولیت درخشیدند.

عادلپور با اشاره به برگزاری مراسمات سوگواری در خرمشهر، عنوان کرد: خوشبختانه امسال هم در شهر و هم در روستاها مراسمات باشکوهی برگزار شد و بنده از تمام تلاشگران و خادمان حسینی تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به جامعه پردازی تاکید نموده‌اند، اظهار کرد: جامعه‌پردازی به معنا حرکت به سمت و سوی جامعه در تراز انقلاب اسلامی است و همه حاکمیت و دستگاه‌ها و سه قوه در ایجاد چنین جامعه‌ای موظف هستند.

امام جمعه خرمشهر با تاکید بر اینکه برای رسیدن به جامعه در تراز انقلاب باید چهار شرط اساسی اجرا شود، گفت: شرط اول این است که تمام مراکز و سه قوه مسائل جامعه را مسائل خود بدانند، شرط دوم این است که دستگاه‌ها تمام ظرفیت خود را چه از جهت معیشت و چه از جهت معنویت به میدان بیاورند، شرط سوم این است نقطه عزیمت ما برای رسیدن به جامعه در تراز، خانواده است و باید این کانون سالم باشد و شرط چهارم نیز این است که ملاک جامعه‌پردازی ما، اسلام، قرآن و اهل‌بیت است.

وی با تاکید بر اینکه متاسفانه برخی از اوقات قوای ما ملاک جامعه پردازی را رعایت نمی‌کنند، عنوان کرد: در امر قانون عفاف و حجاب ۲۶ دستگاه مسوولیت دارند اما متاسفانه کم‌کاری می‌شود، از طرف دیگر در جامعه پوشش چادر کم است چرا که نه تنها از تولیدکنندگان چادر حمایت نمی‌شود بلکه در این امر سنگ‌اندازی نیز می‌شود، در حالی که در طرف مقابل لباس‌های غیرشایسته ارزان و در دسترس هستند.

عادلپور تاکید کرد: بر اساس قانون باید تمام پروژه‌ها پیوست فرهنگی داشته باشد، اما متاسفانه ضمانت اجرایی ندارد و باید مدعی‌العموم نسبت به این قضیه ورود داشته باشد، آیا شده نمایندگان مجلس در رابطه با فرهنگ عمومی جامعه وزیر ارشاد را به مجلس بکشانند و از او طرح سوال کنند؟ ما در گام دوم انقلاب اسلامی به افرادی نیاز داریم که فرهنگ عمومی جامعه برای آنها مهم باشد.

امام جمعه خرمشهر با اشاره به خبر درگذشت دختر آبی، گفت: متاسفانه در درون کشور برخی از خواص بی بصیرت و عوام‌زده بدون خبر و تحلیل درست، معرکه‌گیری می‌کنند و البته در برخی از فضاها به مقدسات شیعیان اهانت می‌شود، البته این جسارت‌ها برای اولین بار نیست و ما منتظر هستیم که بدون هیچ اغماضی و مقتدرانه با این افراد برخورد شود.

عادلپور با اشاره به انتخاب هیات رئیسه جدید شورای شهر خرمشهر، اظهار کرد: برای رئیس جدید و همچنین هیات رئیسه آرزوی توفیق دارم و امیدوارم شورای شهر خرمشهر تمام همت خود را صرف خدمت به مردم کند، نه اینکه خود برای شهرستان تبدیل به گره شود.

وی افزود: اعضای شورای شهر خرمشهر وکیلان مردم هستند، بنابراین باید نسبت به نظرات و خواست موکلان خود دقت و توجه کنند، شورای شهر خرمشهر باید استقلال خود را حفظ کند، البته باید با دیگران مشورت انجام بگیرد اما نباید حق دخالت بدهند و البته کسی حق دخالت در امر شورای شهر را ندارد.

امام جمعه خرمشهر گفت: اعضای شورای شهر خرمشهر به مر قانون عمل کنند، اولویت مردم را در نظر بگیرند و به مسائل تخصصی نگاه کنند، این اعضا باید وحدت داشته باشند و باید در مقابل فساد، تخلف و حفظ اموال عمومی وحدت به خرج دهند.

وی عنوان کرد: آن چه که باعث توقف و عدم حرکت می‌شود، سیاسی بازی و سهم‌خواهی است، اغماض در برابر اموال عمومی باعث ایجاد مشکلات می‌شود و باید اعضای شورای شهر به این مسائل دقت کامل داشته باشند.

  1. انتهای پیام/

مطالب مرتبط :

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

ویدیو کلیپ ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند   مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

🚨 استاندار خوزستان برای خرمشهر فرماندار جهادی و انقلابی انتخاب کند/شورای شهر در انتخاب شهردار به مسائل سیاسی توجه نکنند*/ *همه مسؤولان سابق و کنونی باید پاسخگوی اقدامات در رابطه با زیرساخت‌ها شهر باشند و مدعی العموم نیز باید وارد میدان شود.* خطبه های نماز جمعه ۹۸/۸/۱۰ . 🚨امام جمعه خرمشهر با اشاره به معارفه فرماندار سابق خرمشهر به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، عنوان کرد: بنده از زحمات فرماندار سابق خرمشهر ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  مسؤولان با شفافیت اقدام کنند/طبق شرع و قانون دانستن حق مردم است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با بیان تسلیت شهادت پیامبر اکرم(ص)، امام حسن(ع) و امام رضا(ع)، دین اسلام را آزادگی دانست و اظهار کرد: آزادگی حقیقی در وابستگی کامل به خداوند متعال و رهایی از حیوانیت است. وی عنوان کرد: باید در هر عصر و در هر زمان یاری‌کننده پیامبر اکرم(ص) باشیم، یاری ایشان به ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  امام جمعه خرمشهر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان توصیه هایی به مسئولان کشور نسبت به نخبگان داشتند الحمد الله وضعیت علمی و پرورش نخبگان و نخبه پروری ما بسیار وضعیت مطلوبی البته به تعبیر مقام معظم رهبری قانع نیستیم. حجت الاسلام محمدجواد عادل پور با بیان اینکه ما نباید متوقف شویم و هدف ما تمدن اسلامی است، گفت: هدف ما عبور کردن از مرز علم است و مرزی ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

۲ اتلاف سگ‌های ولگرد مطالبه به حق مردم خرمشهر است/اختلاف میان اعضا شورای شهر ناشی از تفاوت فهم قانون است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به حماسه اربعین حسینی، اظهار کرد: شکوه امروز اربعین حسینی و تردد آسان و روان زائران را مدیون شهدا هستیم، زائران در هنگام زیارت به یاد شهدای دفاع از حرم باشند، شهدایی که مهمترین هسته وجودی خود را فدا کردند. وی ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  دستگاه‌های نظارتی به مسائل پیش آمده میان نماینده و شهردار ورود جدی و قاطعانه کند/مسؤولان محلی بدانند که باید یک روزی برای صحبت و اقدامات خود پاسخگو باشیم حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور، امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به ضرورت مبارزه با مفاسد، اظهار کرد: دولت و مجلس باید منافذ و بسترهای فساد را با لوایح، طرح‌ها و نظارت کنترل کنند، این دو قوه باید در راه مبارزه با ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  متاسفانه کشور گرفتار بی‌عدالتی آموزشی است/باید بر کرایه‌ها در ایام اربعین نظارت ویژه‌ای شود حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به اهمیت بلند نعمت عقل، اظهار کرد: بر اساس کلام امیرالمؤمنین(ع) انسان‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند، دسته‌ اول عالمان ربانی هستند که در مسیر الهی قدم برمی‌دارند، دسته دوم کسانی هستند که از غفلت‌ها عبور می‌کنند و در مسیر نجات هستند. وی ادامه داد: گروه ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

شورای شهر خرمشهر استقلال خود را در مقابل سهم‌خواهی دیگران حفظ کند/سیاسی‌بازی مانع حرکت و پیشرفت است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: قیام حسینی(ع) با شهید شدن امام حسین(ع) پایان نیافت، بلکه حضرت زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) با خطبه‌های آتشین و کوبنده و با افشاگری و استقامت این قیام را ادامه دادند. وی افزود: نتیجه انقلاب حسینی با مجاهدت امام سجاد(ع) و حضرت ... مطلب کامل

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر غرفه های پاسخگویی هر ساله به همت دفتر امام جمعه در ماه محرم اجرا میشود.  ج مطلب کامل

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر

حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: امام حسین(ع) حجت حقیقی است، به این معنا که ایشان وسیله و نماد اثبات حق هستند. وی افزود: حضرت سیدالشهدا(ع) باب نجات امت هستند، با تمسک به ایشان از هر چه جهل و سرگردانی و رجس و حیوانیت، نجات پیدا خواهیم کرد. امام جمعه خرمشهر گفت: یقینا و بدون هیچ شکی، نام، صدا و فریاد امام حسین(ع) در ... مطلب کامل

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه رسمی دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر

واحد رسانه دفتر امام جمعه

لیست انتشار واتس آپ : 09302520796

شماره تماس دفتر : 23232 535 061

تمام حقوق این سایت برای © 2020 دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر. محفوظ است.