مساجد، حسینیه ها و تکایا برای خدمت رسانی باید آمادگی لازم را داشته باشن/ مردم و خیرین حتما کمک های خود را اعم از آب بسته بندی شد، یخ به مواکب و اماکنی که زائران را پذیرش می کنند برسانند/مسئولان، نخبگان، علما و مسئولان ذی رابط امید است از سال آینده از پنجم صفر تا ۲۵ صفر به نام خدمته الازوار نام گذاری شود ۹۸/۷/۱۹

به گزارش پایگاه رسمی دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر:

 

امام جمعه خرمشهر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان
توصیه هایی به مسئولان کشور نسبت به نخبگان داشتند الحمد الله وضعیت علمی و پرورش نخبگان و نخبه پروری ما بسیار وضعیت مطلوبی البته به تعبیر مقام معظم رهبری قانع نیستیم.
حجت الاسلام محمدجواد عادل پور با بیان اینکه ما نباید متوقف شویم و هدف ما تمدن اسلامی است، گفت: هدف ما عبور کردن از مرز علم است و مرزی که امروز در دنیا تعریف شده باید آن را بشکنیم و مرجع علمی دنیا شویم و نه فقط در منطقه بنا بر این ما آنچه که اتفاق افتاده جای تقدیر دارد و بسیار حرکت عظیمی بوده در این چهل سال قانع نیستیم و بایستی پیش بریم.
وی با اشاره به سخنان مقام رهبری گفت: به فرمایشات مقام معظم رهبری راه ما نه سوسیالیستی و نه متکی به لیبرال دمکراسی بلکه ما به برکت اسلام راه سومی را به ملت ها ارائه کردیم.
حجت الاسلام عادل پور گفت: دنیا قبل از این به دو بلوک تعریف می شد بلوک شرق و بلوک غرب ، بلوک شرق از هم پاشید و الان فقط بلوک غرب هست و این هم در حال پاشیدن است اما جمهوری اسلامی انقلاب ما راه سومی را تعریف کرد و این راه سوم همان چیزی که دشمن را به وحشت انداخته و جمهوری اسلامی آن را نه شرقی و نه غربی یعنی عدم وابستگی به قدرت های بزرگ و استقلال خواهی یعنی همه ملت ها می توانید بدون آمریکا مستقل و عزت داشته باشید.
وی در ادامه افزود: آن چیزی که باعث شد ما عزت داشته باشیم همین راه سوم است و همین راهی که ملت انتخاب کرد و در این چهل سال علیرغم همه دشمنی هایی که علیه ما توطئه کردند، تهاجم نظامی و غیرنظامی امروز جمهوری اسلامی به برکت اسلام از همیشه قدرتمندتر است.
امام جمعه خرمشهر گفت: اگر مشکلاتی در داخل کشور مشاهده می کنید این برای آن است که ما درست به راه سوم عمل نکردیم مسئولان درست به راه سوم توجه نکردند و نسخه عملی راه سوم که باید به آن عمل کنند قانون اساسی است آیا ما به قانون اساسی آن طور که باید و شاید عمل کردیم.
حجت الاسلام عادل پور نسخه عملی راه سوم اندیشه امام دانست و گفت: توجه به منویات مقام معظم رهبری امام خامنه ای یعنی همان انقلابی و جهادی عمل کردن به راه سوم است.
وی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری از یک جریان بدخواه ملت خائن که متاسفانه در برخی از دانشگاهها دیده می شود پرده بر می دارد یک جریان بسیار مرموز که اولا اصل حرکت و جنبش علمی به تعبیر مقام معظم رهبری انکار می کند و از آن طرف به سمت نخبگان می روند و دلالی می کند و آنها را به سمت خارج از کشور هدایت می کنند.
وی افزود: ملت باید جلوی اینها را بگیرد اولا اهل قلم سخن، دانشگاهی و غیر دانشگاهی با تحلیل علمی و منطقی آن را رسوا کنند و با آزاد اندیشی در درون دانشگاه و از آن طرف وزارت علوم و وزارت بهداشت بایستی از جوانان ما مراقبت کنند و از آن طرف این عناصر بسیار خطرناک را شناسایی کنند و درون دانشگاهها پاکسازی کنند که این گونه برای ملت و کشور ایجاد مشکل می کنند و خط آنها خیانت است.
امام جمعه خرمشهر در خصوص اربعین حسینی گفت: امروز در هر جایی و مکانی حال و هوای زیارت اربعین است همه دوست دارند به این دریای بی کران به برکت اهل بیت عصمت و طهارت شکل گرفته متصل شوند و سال به سال این حرکت عظیم میلیونی گسترش پیدا می کند و ما بایستی خود را آماده کنیم برای عظیم تر از آنچه که امروز مشاهده می کنیم.
حجت الاسلام عادل پور افزود: ما بایستی در این حرکت برکات معنوی را کسب کنیم این آثار و برکت معنوی را تحصیل کنیم برای زیارت برای زیارت اماکن مقدس برنامه ریزی کنیم که کسب معنویت کنیم و جهت تلاوت قرآن، دعا و زیارت و ذکر بایستی استفاده کنیم.
وی به جا گذاشتن نماز اول وقت تاکید کرد و گفت: ما به عنوان یک کشور انقلابی و جمهوری انقلابی بایستی به مردم نشان دهیم و مهمترین مطلب هر جا نماز است باید به جا آورده شود اخلاق و دو عنصر و مقوله مهم مثل مدارا و تواضع نسبت به همراهان و به ویژه نسبت به برادران عراقی که اهل کرامت و شرف هستند این راه را آنها باز کردند اگر آنها اقدام نمی کردند ما باید اخلاق را داشته باشیم.
وی مهمترین رسالت زائران تقویت وحدت و برادری بین شیعه و سنی بیان کرد و گفت: ما بایستی وحدت را تقویت کنیم دشمن در این توطئه ها می خواهند بین دو ملت ایجاد فاصله کنند البته نمی توانند و بایستی این فتنه را خنثی کنیم .
وی به مردم خرمشهر توصیه کرد و گفت: با توجه به افزایش پنج برابری جمعیت زائران و حمل و نقل کشور عراق در حد این جمعیت نیست بر این اساس مرز در برخی موارد بسته می شود امکانات پاسخگویی این حجم از جمعیت نیست و همه مردم، مساجد، حسینیه ها و تکایا برای خدمت رسانی باید آمادگی داشته باشیم.
امام جمعه خرمشهر افزود: مردم و خیرین حتما کمک های خود را اعم از آب بسته بندی شد، یخ به مواکب و اماکنی که زائران را پذیرش می کنند برسانند.
حجت الاسلام عادل پور با بیان اینکه مسئولان توجه ویژه ای به بازگشت زائران باشند، گفت: این وسایل نقلیه به اندازه کافی در شهرستان خرمشهر تامین شود که مردم بدون معطلی به شهرهای خود اعزام شوند.
وی ضمن پیشنهاد به مسئولان، نخبگان، علما و مسئولان ذیربط گفت: امید است از سال آینده از پنجم صفر تا ۲۵ صفر به نام خدمته الازوار نام گذاری شود و این شعار تبدیل به گفتمان قالب بشود و همه دوستداران حضرت سیدالشهدا و حرکت اربعین به نحو شایسته بهتر از سال های قبل بتوانیم نسبت به زوار خدمات رسانی کنیم.
امام جمعه خرمشهر در ادامه شورای شهر اشاره کرد و گفت: ما در هفته گذشته شاهد صادر شدن نامه بودیم از مراکز ذیصلاح و بعد از آن حرف و حدیث در خصوص این نامه بود و نتیجه این نامه ها حرف و حدیث بیشتر و مشوش شدن افکار عمومی به نحوه بیشتر از گذشته است.
حجت الاسلام عادل پور گفت: این وضعیت ناشایسته است توقع مردم و ما دستگاههای ذیربط و مراجع ذیصلاح بایستی فورا در چارچوب قانون مشکل را حل کنند و پایان دهند.
وی گفت: در این ایامی که فکر و ذکر متمرکز به اربعین و خدمت رسانی به زائران است این اتفاق نبایستی می افتد و امید است که این مشکل رفع شود.

مطالب مرتبط :

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

ویدیو کلیپ ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند   مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

🚨 استاندار خوزستان برای خرمشهر فرماندار جهادی و انقلابی انتخاب کند/شورای شهر در انتخاب شهردار به مسائل سیاسی توجه نکنند*/ *همه مسؤولان سابق و کنونی باید پاسخگوی اقدامات در رابطه با زیرساخت‌ها شهر باشند و مدعی العموم نیز باید وارد میدان شود.* خطبه های نماز جمعه ۹۸/۸/۱۰ . 🚨امام جمعه خرمشهر با اشاره به معارفه فرماندار سابق خرمشهر به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان، عنوان کرد: بنده از زحمات فرماندار سابق خرمشهر ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  مسؤولان با شفافیت اقدام کنند/طبق شرع و قانون دانستن حق مردم است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با بیان تسلیت شهادت پیامبر اکرم(ص)، امام حسن(ع) و امام رضا(ع)، دین اسلام را آزادگی دانست و اظهار کرد: آزادگی حقیقی در وابستگی کامل به خداوند متعال و رهایی از حیوانیت است. وی عنوان کرد: باید در هر عصر و در هر زمان یاری‌کننده پیامبر اکرم(ص) باشیم، یاری ایشان به ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  امام جمعه خرمشهر با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نخبگان توصیه هایی به مسئولان کشور نسبت به نخبگان داشتند الحمد الله وضعیت علمی و پرورش نخبگان و نخبه پروری ما بسیار وضعیت مطلوبی البته به تعبیر مقام معظم رهبری قانع نیستیم. حجت الاسلام محمدجواد عادل پور با بیان اینکه ما نباید متوقف شویم و هدف ما تمدن اسلامی است، گفت: هدف ما عبور کردن از مرز علم است و مرزی ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

۲ اتلاف سگ‌های ولگرد مطالبه به حق مردم خرمشهر است/اختلاف میان اعضا شورای شهر ناشی از تفاوت فهم قانون است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به حماسه اربعین حسینی، اظهار کرد: شکوه امروز اربعین حسینی و تردد آسان و روان زائران را مدیون شهدا هستیم، زائران در هنگام زیارت به یاد شهدای دفاع از حرم باشند، شهدایی که مهمترین هسته وجودی خود را فدا کردند. وی ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  دستگاه‌های نظارتی به مسائل پیش آمده میان نماینده و شهردار ورود جدی و قاطعانه کند/مسؤولان محلی بدانند که باید یک روزی برای صحبت و اقدامات خود پاسخگو باشیم حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور، امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به ضرورت مبارزه با مفاسد، اظهار کرد: دولت و مجلس باید منافذ و بسترهای فساد را با لوایح، طرح‌ها و نظارت کنترل کنند، این دو قوه باید در راه مبارزه با ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

  متاسفانه کشور گرفتار بی‌عدالتی آموزشی است/باید بر کرایه‌ها در ایام اربعین نظارت ویژه‌ای شود حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان با اشاره به اهمیت بلند نعمت عقل، اظهار کرد: بر اساس کلام امیرالمؤمنین(ع) انسان‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند، دسته‌ اول عالمان ربانی هستند که در مسیر الهی قدم برمی‌دارند، دسته دوم کسانی هستند که از غفلت‌ها عبور می‌کنند و در مسیر نجات هستند. وی ادامه داد: گروه ... مطلب کامل

ویدیو کلیپ  ببینید امام جمعه خرمشهر مسئولین: شهرستانی استانی کشوری پاسخگو باشند مدعی العموم ورود کند

شورای شهر خرمشهر استقلال خود را در مقابل سهم‌خواهی دیگران حفظ کند/سیاسی‌بازی مانع حرکت و پیشرفت است حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: قیام حسینی(ع) با شهید شدن امام حسین(ع) پایان نیافت، بلکه حضرت زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) با خطبه‌های آتشین و کوبنده و با افشاگری و استقامت این قیام را ادامه دادند. وی افزود: نتیجه انقلاب حسینی با مجاهدت امام سجاد(ع) و حضرت ... مطلب کامل

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر غرفه های پاسخگویی هر ساله به همت دفتر امام جمعه در ماه محرم اجرا میشود.  ج مطلب کامل

بازید امام جمعه خرمشهر به همراه فرماندار محترم از غرفه های پاسخگویی صحن شهدای مسجد جامع خرمشهر

حجت‌الاسلام محمد جواد عادلپور امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان، اظهار کرد: امام حسین(ع) حجت حقیقی است، به این معنا که ایشان وسیله و نماد اثبات حق هستند. وی افزود: حضرت سیدالشهدا(ع) باب نجات امت هستند، با تمسک به ایشان از هر چه جهل و سرگردانی و رجس و حیوانیت، نجات پیدا خواهیم کرد. امام جمعه خرمشهر گفت: یقینا و بدون هیچ شکی، نام، صدا و فریاد امام حسین(ع) در ... مطلب کامل

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

پایگاه رسمی دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر

واحد رسانه دفتر امام جمعه

لیست انتشار واتس آپ : 09302520796

شماره تماس دفتر : 23232 535 061

تمام حقوق این سایت برای © 2020 دفتر امام جمعه شهرستان خرمشهر. محفوظ است.